Chińska policja aresztowała członków gangu podejrzanego o handel birmańskimi kobietami

Skomentuj
Flaga Chin. Fot © IRIN

Flaga Chin. Fot © IRIN

Chińska policja aresztowała członków gangu oskarżonego o handel birmańskimi kobietami, poinformowała państwowa agencja prasowa Xinhua. Władze Mongolii Wewnętrznej, autonomicznego regionu północnych Chin, zatrzymały 31 podejrzanych oraz uwolniły 14 ofiar, z których 11 pochodziło z Birmy. Wśród pokrzywdzonych znalazło się pięć dziewczynek, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia.

Aresztowanie było wynikiem trzymiesięcznego dochodzenia prowadzonego przez władze lokalne, które zainteresowały się działalnością gangu po tym, jak podróżująca pociągiem Birmanka powiadomiła policję, że została uprowadzona w sierpniu br.. Podejrzani mieli zwabić kobiety obietnicą pracy oraz wycieczek, a następnie sprzedać je mężczyznom w odległych regionach wiejskich kraju, którzy z powodu pogłębiającej się nierównowagi płci nie byli w stanie znaleźć żony. Wartość jednostkowych transakcji wahała się od 50 tys. do 90 tys. juanów (8 150 do 14 650 dolarów).

Chińska polityka jednego dziecka oraz preferencje rodziców, zwłaszcza w regionach wiejskich, gdzie faworyzuje się męskich potomków, doprowadziła do wzrostu popytu na zagraniczne narzeczone, napędzając handel kobietami z Birmy, Wietnamu oraz innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Najnowszy spis ludności kraju, opublikowany przez Chińską Akademię Nauk Społecznych, wykazał, że na 118 mężczyzn rodzi się jedynie 100 kobiet, a do roku 2020 spodziewana liczba mężczyzn w wieku małżeńskim przewyższy liczbę kobiet o 24 miliony.

BBC News/źr. własne


Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/biz-website/ftp/infoswiat/wp-content/themes/netforms/content-single.php on line 81

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>