„Królewskie” życie więzienne baronów narkotykowych na Filipinach

Skomentuj
Flaga Filipin

Flaga Filipin

Doniesienia o iście „królewskim” życiu prowadzonym przez baronów narkotykowych za murami największego więzienia na Filipinach wstrząsnęły opinią publiczną w kraju. Sprawa została podana do powszechnej wiadomości we wtorek po tym, jak dzień wcześniej specjalna jednostka filipińskiej policji przeprowadziła nalot na kompleks więzienny Bilibid w Manili w celu zweryfikowania doniesień o kręgach narkotykowych operujących na terenie zakładu karnego.

Komandosi odkryli na miejscu 20 klimatyzowanych „willi”, wybudowanych specjalnie na potrzeby skazanych baronów, posiadających wyłożone marmurowymi kafelkami łazienki z jacuzzi. Sekretarz Departamentu Sprawiedliwości, Leila de Lima, przyznała, że handlarze „żyli tam jak królowie”, korzystając z nieograniczonego dostępu do telefonów komórkowych i komputerów, sali koncertowej, a nawet lokalu wyposażonego w światła stroboskopowe i kulę lustrzaną, gdzie występowały przemycane do więzienia striptizerki. Policja znalazła tam ponadto metaamfetaminę, duże sumy pieniędzy, dmuchane lalki erotyczne oraz zapasy drogiej whisky.

Filipińscy aktywiści Dante Jimenez oraz Teresita See ujawnili również, że za odpowiednią opłatą skazani mogli opuszczać więzienie na noc, a nawet na cały weekend, a także mieli dostęp do wysokiej klasy prostytutek.

Rzecznik kancelarii prezydenta Filipin, Benigno Aquino, powiedział dziennikarzom we wtorek, że „Sekretarz de Lima prowadzi szczegółowego dochodzenie w sprawie i wszystkie osoby odpowiedzialne za zaistniały proceder zostaną ukarane”. Zarówno Dante Jimenez, jak i Teresita See utrzymują jednak, że rząd od dawna wiedział o korupcji na terenie zakładu karnego Bilibid i dopiero teraz postanowił temu przeciwdziałać.

AFP


Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/biz-website/ftp/infoswiat/wp-content/themes/netforms/content-single.php on line 81

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>